EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish

Hakkımızda

EFEM Akdeniz Gençlik Derneği olarak, Türk Kültürünü, Halk oyunlarını ve Halk Müziğini korumak ve geliştirmek için ulusal ve uluslararası düzeyde çalışmalar yürütüyoruz. ESC (European Solidarity Corps) konusunda liderlik rolümüzü üstlenerek Avrupa Birliği'nin gençlik projelerine katkı sağlıyor ve Türkiye'nin temsilcisi olarak faaliyet gösteriyoruz.

Faaliyet Alanlarımız

  • Halkoyunları Çalışmaları: Ekim ayında başlayıp, mayıs ayında tamamlanan halkoyunları çalışmaları ile Türk kültürünü ve geleneklerini yaşatmayı ve gelecek nesillere aktarmayı hedefliyoruz.

  • Türk Halk Müziği: Sürekli yapılan Türk Halk Müziği çalışmalarımıza katılmak isteyenler dernek yönetimimizle iletişime geçebilirler. Müziğin gücüyle kültürümüzü yaşatmayı amaçlıyoruz.

  • Bağımlılıkla Mücadele: Antalya İl Bağımlılık Kurulu üyesi olarak bağımlılıkla mücadelede aktif rol alıyoruz ve toplumumuza farkındalık sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz.

  • Avrupa Gençlik Su Parlamentosu Üyeliği: Avrupa Gençlik Su Parlamentosu'nda Türkiye temsilcisi olarak gençlik çalışmalarına katkıda bulunuyoruz ve gençlerin sesini uluslararası platformlarda duyuruyoruz.

  • Kalite Sertifikası: Dışişleri Bakanlığı, Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca verilen kalite sertifikası ile STK olarak kalitemizi ve güvenilirliğimizi kanıtlıyoruz.

  • ESC Faaliyetleri: Avrupa Gönüllü Hizmeti (ESC) Lider, Ev Sahibi ve Gönderen kuruluş olarak gençlerin uluslararası deneyimler yaşamasına ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunuyoruz.

  • Avrupa Birliği Projeleri: Yukarıda sayılan alanlarla ilgili ve bunlarla sınırlı olmayan çeşitli Avrupa Birliği projelerini yürüterek uluslararası işbirliğine ve kültürel alışverişe katkı sağlıyoruz.

  • Uluslararası İşbirliği: Antalya'da sürekli farklı ülkelerden gelen 2 gönüllümüzle birlikte çalışmalar yaparak kültürel alışverişi ve uluslararası dostlukları güçlendiriyoruz.

EFEM Akdeniz Gençlik Derneği olarak, gençlerin gücünü kullanarak topluma pozitif etkiler sağlamayı, kültürel mirasımızı korumayı ve uluslararası platformlarda Türkiye'yi temsil etmeyi amaçlıyoruz.

Paylaş Facebook Twitter E-Mail Whatsapp